DDR4
standard pamięci RAM, który umożliwia wykorzystanie napięcia 1.2 V. Dzięki czemu udało się uzyskać spadek poboru mocy o 20% w stosunku do DDR3, a także większą przepustowość. W dodatku użytkownicy mogą liczyć na funkcję cyklicznych kontroli nadmiarowych i wykrywanie przypadkowych błędów. Po pamięć DDR4 powinny sięgnąć osoby, oczekujące maksymalnej skuteczności i znacznej oszczędności energii. Wśród nich będą gracze i użytkownicy korzystający z fachowego oprogramowania do obróbki graficznej.
pojemność 4 GB
Zasób 4 GB pamięci RAM w zupełności starczy,radować się wygodną obsługą najważniejszych programów. Tak wyekwipowany komputer perfekcyjnie spełni oczekiwania przy pracy biurowej, oferując wysoki komfort stosowania. Korzystanie z przeglądarki internetowej, czy oglądanie filmów też nie sprawi problemów. Natomiast miłośnicy gier mogą liczyć na świetną zabawę przy nieco mniej wymagających tytułach. Niekwestionowanym atutem, który przemawia za wyborem tego typu pamięci jest ciekawa cena.
Pojedynczy moduł Pojedyncza kość pamięci RAM to rozwiązanie, które stanie na wysokości zadania znakomicie przy konfiguracji asygnowanej do najróżniejszych zadań. Duża oferta pozwoli wspaniale dobrać moduł do osobistych preferencji. Mniejsza objętość będzie niedrogim rozwiązaniem, które wynajdzie użycie przy pracy biurowej. Natomiast gracze i użytkownicy profesjonalnych programów do obróbki graficznej na pewno sięgną po wyższy zasób. Jeżeli po jakimś czasie praca komputera zwolni, będzie możliwość rozbudowy pamięci RAM.
Częstotliwość pracy 2666 MHz szybkość taktowania zegara pamięci RAM to jeden z parametrów, które posiadają widoczny wpływ na efektywność komputera i komfort używania. Częstotliwość na poziomie 2666 MHz z powodzeniem starczy do zabawy przy wielu grach i obsługi nowoczesnego oprogramowania do projektowania, obróbki graficznej, czy konstrukcji filmów. Należy jednak zwrócić uwagę na pozostałe elementy konfiguracji. Przy korzystaniu z mistrzowskich funkcji konieczny będzie również szybki procesor oraz wysokiej klasy karta graficzna.
Opóźnienie CL19 Opóźnienie CAS latency określa czas, jaki upłynie pomiędzy wysłaniem żądania a odczytem danych z kolumny pamięci. Parametr ten decyduje o prędkości pobierania instrukcji, które wykona procesor. Wraz z częstotliwością taktowania wpływa na wydajną pracę komputera. W sytuacji CL19 użytkownicy mogą liczyć na komfortową obsługę wielu gier i programów. Ten wariant pamięci wyszuka użycie równocześnie w biurze, jak i przy domowej rozrywce. To znakomite rozwiązanie dla osób, które oczekują funkcjonalności na wysokim poziomie.
Napięcie 1.2 V Napięcie to parametr, który określa wartość zasilania pamięci RAM. Przed zakupem należy zapoznać się z listą obsługiwanych modułów przez płytę główną. Tylko kompatybilny układ podzespołów zapewni stabilną pracę komputera i oczekiwaną wydajność. Napięcie na poziomie 1.2 V zasila kości pamięci rodzaju DDR4. Oznacza to o 20% niższy zużycie mocy w stosunku do DDR3 i wyższą przepustowość. Taki rodzaj będzie świetnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy oczekują komfortowej pracy, a zarazem sporej oszczędności energii.
Złącze UDIMM UDIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie często możemy znaleźć na płycie głównej. Specjalny slot umożliwia instalację pamięci niebuforowanej. Oznacza to, że dostęp do niej można uzyskać bezpośrednio przez kontroler pamięci w komputerze. Gdy w trakcie pracy pojawi się żądanie zapisu albo odczytu, ów kontroler korzysta z modułu RAM i zapisuje na nim informacje albo je odczytuje. Przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej, aby sprawdzić, jakiego typu kość pamięci można zainstalować.